Bluza nie tylko dla mężczyzn

Bluza może odnaleźć swoje miejsce również w szafie każdej kobiety. Będzie bardzo komfortowym i wygodnym wyjściem kojarzonym z zimnymi klimatami. Dodatkowo nie można odebrać jej sportowego stylu, który jest pożądany przez dużą ilość kobiet prowadzących aktywny tryb swojego życia. W momencie deszczowej, bądź zimowej aury jaka panuje na zewnątrz bluzy kobiece stanowią dla nich główny element ubioru. Kiedyś nie do pomyślenia byłoby, aby kobiety chodziły w szerokich, oversizowych bluzach, lecz teraz nie stanowi to dla żadnej z nich czegoś nowego. Komfort, wygoda, ciekawe kroje i designy połączone z różnego rodzaju kolorami dają szerokie pole do manewru każdej przedstawicielce płci pięknej.

Klasyka i uniwersalność w czystej postaci

Bluza damska nie jest już kojarzona tylko z sportowymi wyjściami kobiet na siłownie czy jogging lecz stanowi nieodzowny element ich garderoby. Podczas codziennych wizyt w pracy, czy oficjalnych spotkaniach kobieta też chce, ale i ma prawo przełamać swoją elegancką stylistykę w coś odmiennego. Połączenie ładnej, ciekawej bluzy z jeansami czy spodniami dresowymi może w obecnych czasach stanowić bardzo interesujący wybór co przełoży się na zwiększenie uwagi w środowisku. Dodatkowo wysoki stopień funkcjonalności jaki daje bluza sprawia, że kobiety za nimi szaleją.

Rodzaje kobiecych bluz – którą wybrać?

Ilość zaprojektowanych bluz jakie można znaleźć na rynku odzieżowym jest bardzo duża. Niejednokrotnie kobiety zastanawiają się jaką wybrać, która będzie dla nich najlepsza, najbardziej praktyczna, funkcjonalna a w dodatku będzie prezentować się należycie.

Bluza sportowa – idealna bluza pasująca do uprawiania aktywności fizycznej. Najczęściej wyposażona jest w kaptur chroniący przed zimnem bądź ogólnie niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi jak śnieg czy deszcz. Wykonana najczęściej z tkanin sztucznych jak poliester dzięki czemu zapewnia wysoki stopień wentylacji stanowiąc idealne rozwiązanie do odprowadzania potu z powierzchni skóry.

-Bluzy typu oversize – przyduże bluzy, które są jednym z ulubionych wyborów kobiet. Czują się w nich niezwykle komfortowo i daje im to duże poczucie ciepła i wygody. Dodatkowo są bardzo modne.

-Bluza bez kaptura – fajna alternatywa dla swetrów często wybierana przez kobiety na spotkania towarzyskie z przyjaciółmi. Dobrze prezentuje się z jeansami slim fit stanowiąc udaną kompozycję.

-Bawełniana bluza z kapturem – bardzo dobra na krótkie wypadu w góry czy nad jezioro, bądź w miejsca o niepewnej pogodzie. Bardzo wygodna i komfortowa, chroni przed zimnem. W momencie chłodu można zarzucić ciepłą kapuzę na głowę i nie martwić się o chłodny watr czy lekki deszcz.

Zamieszczono w: Moda