Depilacja laserowa – co trzeba wiedzieć przed pierwszym zabiegiem?

Wiosna to najwyższy czas, by zadbać o swoje ciało po zimie. Jednym z zabiegów, który z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet jest depilacja laserowa. Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserem?

Sprawdź: https://depilacja.pl/

Depilacja laserowa – co to jest?

Największą zaletą depilacji laserowej jest jej trwałość. Chcąc uzyskać efekt idealnie gładkiego ciała należy jedynie wykonać zabiegi przypominające dzięki, którym zostaną usunięte wszystkie włosy. Dlaczego laser nie usuwa całego owłosienia za jednym razem?

 

Włos ma trzy fazy wzrostu – aktywną, przejściową i fazę spoczynku. Depilacja laserowa działa na włosy w fazie aktywnej. Dlatego między zabiegami konieczne są odstępy 8-12 tygodni, by wszystkie włosy zostały usunięte.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, do którego należy się przygotować. Pierwsze przygotowania zaczynamy już 4 tygodnie przed depilacją.

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy odstawić wszystkie preparaty, które zawierając witaminę A, C, kwasy owocowe czy retinol. Bardzo ważna jest również rezygnacja z opalania. Nie korzystamy z uroków słońca, jak i solarium. Usuwając włosy należy zrezygnować z depilatora oraz wosku.

Tydzień przed zabiegiem należy odstawić wszystkie leki światłoczułe, zioła, herbatki ziołowe, suplementy bogate w takie składniki jak, dziurawiec, pokrzywa, nagietek, bratek. Należy również zrezygnować z peelingów oraz preparatów silnie złuszczających. Warto również zadbać o skórę stosując delikatne kosmetyki nawilżające.

W dniu zabiegu należy się ogolić tak, by włoski były jak najkrótsze. Należy zrezygnować z kosmetyków takich jak, mgiełki nawilżające, dezodoranty czy kremy i balsamy.

Depilacja laserowa to zabieg, który może okazać się mało komfortowy. Trzeba pamiętać, by zatroszczyć się o skórę, która może być zaczerwieniona i podrażniona. Konieczna jest rezygnacja z opalania. Bardzo ważne jest również używanie balsamów łagodzących. Najlepsze są z aloesem.

Depilacja laserowa to skuteczny i jednocześnie szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Trzeba jedynie pamiętać, by prawidłowo przygotować się do wizyty.