Dodatkowe akcesoria samochodów ciężarowych

Dodatkowe akcesoria każdego samochodu ciężarowego stanowią nie tylko pomoc w bardzo trudnych sytuacjach drogowych, ale też są obowiązkowe, a co najważniejsze bardzo potrzebne. Na drodze nigdy nie wiadomo kiedy może zdarzyć się niespodziewany wypadek, niewielka stłuczka czy uraz mechaniczny. Niejednokrotnie ciężko jest zjechać z danej trasy i oczekiwać na szybką pomoc, a czas goni… Do takiej sytuacji może dojść na wielu drogach ekspresowych, autostradach, w nocy czy na różnych innych ciężko dostępnych zakątkach globu. Dlatego takie akcesoria jak gaśnica, trójkąt odblaskowy i tym podobne mogą okazać się niezastąpione. Jednak akcesoria, które są konieczne to nie wygląd. Niektóre z nich mogą również dbać o wygląd samochodu lub komfort kierowcy.

 

Akcesoria zapewniające bezpieczeństwo

Do akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo należą głównie wyżej wymieniane gaśnice czy trójkąty ostrzegawcze. Gaśnica może służyć w stłumieniu powstającego pożaru i zatrzymać rozprzestrzeniający się ogień spod różnych części samochodu po zderzeniu. Może to uratować samochód i osoby biorące udział w wypadku. Należy pamiętać, że wezwanie straży pożarnej jest równie wymagane. Nawet niewielkich rozmiarów gaśnica może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Dbając o jej kontrole i legalizację możemy jechać bezpiecznie.

Drugim ważnym elementem jest popularny trójkąt ostrzegawczy. Podczas niespodziewanej awarii pojazdu ustawia się go za pojazdem w odległości 100 metrów na drogach ekspresowych i 50 metrów na terenie zabudowanym. Pozwala on niezależnie od pory dnia poinformować kierowców zbliżających się do pojazdu o niebezpieczeństwie dzięki czemu mogą spokojnie ominąć przeszkodę zapewniając bezpieczeństwo sobie i nam. Po zmroku warto również posiadać odblaskową kamizelkę, która sprawi, że będzie się widocznym z dużej odległości.

 

 

Ochrona przed niechcianymi gryzoniami

W trakcie postojów samochodów, stają się one łatwym celem dla wielu szukających schronienia zwierząt. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż takie kuny mogą przegryzać kable znajdujące się we wnętrzu samochodu uszkadzając elektryczne przewody, co może przyczynić się do strat finansowych, a nawet spowodować wypadek na drodze. Zwłaszcza jesienią zwierzęta lubią bytować i wchodzić w ciepłe wygłuszenia maski chroniąc się przed niesprzyjającymi warunkami.

Sprawdź: Ochrona przed gryzoniami – akcesoria do samochodu

Przegryzienie takich przewodów hamulcowych może być niezwykle bolesne w skutkach i sprawić bardzo wysokie niebezpieczeństwo dla kierowców.

Aby nie dopuścić do takiego rozwiązania stosuje się specjalne preparaty niedostrzegalne dla komórek węchowych człowieka, a odstraszające gryzonie aż do 14 dni od momentu zastosowania. Preparat nakłada się na najwrażliwsze miejsca samochodu przez co można spać spokojnie nie bojąc się o wizytę niespodziewanych gości.