Drukarki laserowe – czego potrzebują?

Drukarka to urządzenie, które występuje w praktycznie każdym domu. Na każdym kroku istnieje potrzeba korzystania z jej usług – czy to wydrukowanie umów, zleceń, reklamacji, papierów do szkoły czy także nawet listów przewozowych – to wszystko może być ułatwione poprzez drukarkę. Istnieją drukarki atramentowe do których dopiera się specjalne tusze, oraz drukarki laserowe z specjalnymi tonerami. Dziś omawiane będą te drugie z nich. Oba typy łączy jeden fakt – w każdej z nich przychodzi pora na zmianę wkładu do drukarki, który umożliwia funkcjonowanie drukarki. Bez niego nie obejdzie się i wydruk nie będzie możliwy. Lecz jaki toner do drukarki laserowej wybrać?

 

Tonery dedykowane do drukarek HP

W momencie korzystania z urządzeń drukujących marki HP o specyfikacji laserowej idealnym rozwiązaniem będzie zakup tonerów tej samej firmy, aby zapewnić maksymalną kompatybilność i synchronizację pomiędzy tonerem a drukarką. Dzięki dobrze dobranemu tonerowi można bez problemu wydrukować niezbędne dokumenty, czy nawet zdjęcia. To wszystko dzięki tonerom!

Lecz jak taki toner działa? Na pierwszy rzut oka ciężko jest odpowiedzieć sobie na to pytanie. W przypadku drukarek atramentowych łatwiej sobie to wyobrazić. Jednak wszystko to kwestia poznania mechanizmu. Toner posiada proszek, który jest naładowany siłami elektrostatycznymi. Drukarka laserowa jak sama nazwa wskazuje posiada specjalny laser, który jest kluczowym elementem dla omawianego funkcjonowania tego typu drukarki. Proszek zostaje naświetlany przez laser, a następnie siłami fizyki przyciągnięty magnetycznie na określone punkty papieru tworząc całkowity obraz w postaci kartki papieru na którą został naniesiony określony wzór.

Toner tonerowi nie równy – dlatego posiadając drukarki HP poleca się zakup tonerów tej samej firmy. Jednak, które wybrać? Najpopularniejszymi i najbardziej cenionymi tonerami są modele o nazwie HP CF244A, HP CF279A/X, CF230A/X czy też HP CE28. W rankingach zajmują one szczytowe pozycje co świadczy o tym, że zostały z powodzeniem przetestowane przez wiele osób.

 

Głośny szum wokół zamienników?

Tonery do drukarki mają to do siebie, że w sklepach internetowych aż roi się od ich zamienników. Sprzedawane są one za mniejszą cenę, co bardzo zachęca odbiorcę. Jednak właśnie za tą ceną wiążą się różne różnice pomiędzy nimi, a oryginałami. Przede wszystkim można rozróżnić jakość wydruku, która zdecydowanie stoi po stronie oryginałów. Dodatkowo czas eksploatacji jest o wiele dłuższy również w przypadku oryginalnych tonerów. Ostatnią cechą jest awaryjność – mimo tego, że zamienniki są dokładnie sprawdzane, to awaryjność jest u nich znacznie większa, co może przysporzyć wielu problemów.