Lepszy i efektywniejszy trening?

Podczas regularnego trenowania danej dyscypliny sportowej niejednokrotnie zdarzają się dni w karierze każdego – początkującego lub zaawansowanego poziomem sportowca w których nie ma energii na trening. Umysł jest zamulony, a mięśnie ociężałe. Może być to skorelowane z ciągłym biegiem i zmęczeniem człowieka odpowiedzialnego za prace, dietę, dom czy inne indywidualne obowiązki. Jednak jest wyjście z takiej trudnej sytuacji dając światełko w tunelu – to przedtreningówka.

Co to jest przedtreningówka

To preparat, który wziął swoją nazwę od pory z jakiej jest stosowany – a więc jak sama nazwa wskazuje jest to zaraz przed treningiem. W zależności od jej rodzaju stosuje się ją na ok 20 minut przed aktywnością fizyczną. Jej działanie polega na poprawieniu skupienia, koncentracji czy pobudzenia ciała człowieka. Jednak potrafi też pozytywnie wpłynąć na mięśnie sportowca sprawiając, że będą lepiej pracować w trakcie ćwiczeń, co przełoży się na lepsze efekty treningowe i obniży ryzyko kontuzji powiązane z regeneracją.

Zobacz: Przedtreningówki od WXN Labs

Za takie efekty odpowiedzialne są takie składniki jak guarana, kofeina, tauryna, witaminy z grupy B6 – wszystko co związane z pobudzeniem i koncentracją. Efekt pompy mięśniowej związany jest natomiast z dodatkiem cytruliny, argininy, a lepsza praca i regeneracja mięśni zachodzi dzięki kreatynie.

Rodzaje przedtreningówek

W zależności od potrzeb podzielono te preparaty na trzy grupy. Są nimi:

– Przedtreningówki klasyczne – bardzo popularne i wszechstronne. Pobudzają ośrodkowy układ nerwowy, zwiększają wytrzymałość i pompę mięśniową.

– Boostery pompujące – nie nadają się do walki ze zmęczeniem i zwiększeniem koncentracji, ale mają bardzo pozytywny wpływ na mięśnie. Tlenek azotu, którego uwalnianie zwiększają rozkurcza naczynia krwionośne powodując lepsze ukrwienie mięśni wspomagając produkcje ATP i regenerację.

– Przedtreningówki wytrzymałościowe – zwiększenie wydolności i poprawa wytrzymałości. Nie będą one zawierać żadnych boosterów tlenku azotu.