Marka osobista w sieci

Marka osobista-czym jest? To kreowanie siebie w mediach, to sygnowanie swojej pracy i działań imieniem i nazwiskiem. To sprzedawanie usług sobą. Jakich usług? Tak na prawdę marka osobista to w pierwszej kolejności to, co dana osoba może zaoferować sobą. Bycie specjalistą w danej dziedzinie sprawia, że promując siebie w określony sposób, możemy być uznawani za liderów opinii, za specjalistów, którzy znają się na tym co robią, którzy są warci inwestycji i współpracy z nimi. Rozwijając swoje kompetencje w obszarze własnych zainteresowań oraz pracując i osiągając sukces, można chwalić sie osiągnięciami i tym samym budować swoją markę. Jakich narzędzi używać?

Monitoring mediów

Choć powyższe pojęcie i narzędzia wykorzystywane do monitoringu są przede wszystkim skierowane do marek, to tak naprawdę warto pochylić się nad tym pojęciem  budując markę osobistą. Monitorowanie tego, co o nas piszą i mówią inni jest szalenie istotne, tak aby utrzymać swój wizerunek na takim poziomie, jakim chcemy. Jeżeli znajomi dodają nasze zdjęcia w bardzo złym stanie po sporej ilości alkoholu w trakcie imprezy, a dodatkowo oznaczą nasz profil w mediach społecznościowych, nasz nieposzlakowany wizerunek w sieci może zostać zniszczony. Warto to kontrolować i pamiętać o ustawieniu zabezpieczeń na kontach. To sprawi, że kiedy ktoś oznaczy nasz profil na zdjęciu, automatycznie pojawi się komunikat z prośbą o zgodę na oznaczenie. Wtedy warto zareagować i nie tylko nie zgodzić się na oznaczenie, ale również zgłosić zdjęcie do administratora, lub poprosić osobę o nieumieszczanie zdjęcia z naszym wizerunkiem.

Wizerunek ma ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku osób publicznych-polityków, artystów, ale również dyrektorów czy prezesów. Istotne jest jednak to, że o wizerunek warto dbać zawsze, ponieważ w Internecie niestety nic nie ginie i w przyszłości jedno niefortunne zdjęcie czy wpis, może przekreślić dalszą karierę zawodową w obranym przez nas obszarze. Skrupulatne budowanie własnej marki osobistej oraz publikowanie przemyślanych treści jest bardzo ważne na każdym etapie kariery.