Meblościanka-tak czy nie?

Zabudowa ściany to często okazja do uzyskania większej ilości przestrzeni do przetrzymywania ubrań i dodatków. Jest to dość istotne szczególnie w przypadku małych mieszkań, gdzie miejsca na szafę wolnostojącą jest niewiele. Kiedy brakuje też wnęk, warto między innymi w salonie czy w sypialni zastosować meblościankę, która będzie wyglądać atrakcyjnie, i choć nieco zmniejszy przestrzeń w pomieszczeniu, to zapewni miejsce, w którym będzie można ukryć to, co konieczne. Nowoczesne meble na wymiar czy też gotowe produkty w sklepach meblowych mają bardzo modne wykończenie, dzięki czemu sama ich faktura czy kolor podkreślą aranżowane wnętrze. Czy warto zastosować meblościankę w mieszkaniu?

Im mniej mebli, tym lepiej

Z takiego założenia wychodzi wiele osób uważając, że meble zaburzają jasną otwartą przestrzeń i w zasadzie powinno być ich w pomieszczeniu jak najmniej. Jeżeli chcemy uchronić mieszkanie przed nierównomierną zabudową, warto zastosować meble, które pokryją całą ścianę. Salon będzie do tego świetną przestrzenią, na której za kanapą warto zastosować szafę na wymiar na przykład z lustrzanymi frontami. Taka powierzchnia optycznie powiększy salon, a we wnętrzu zapewni dużo dodatkowego miejsca na ubrania czy inne niezbędne przedmioty. Salon czy też pokój dzienny to miejsce relaksu, w którym bardzo często znajduje się telewizor. Może on być zawieszony na ścianie, natomiast można też zastosować interesująco wyglądającą zabudowę składającą sie z półek na książki, szafki pod telewizor czy przeszklonej witryny. Meblościanka nie musi wcale przywodzić na myśl mebli znanych nam z domu babć i dziadków, natomiast może być niecodziennym, zaprojektowanym w sposób kreatywny i otwarty, meblem użytecznym, a zarazem dekoracyjnym.

Odpowiedni projekt aranżacji wnętrza przygotowany przez specjalistę, może pomóc w wyborze odpowiedniej meblościanki czy rozwiązania na wymiar. Meblościanka to dobre rozwiązanie, jednak należy pamiętać o tym, by była spójna z projektem wnętrza i z wybranym stylem.

Polecane: endermologia lpg Alliance

Zamieszczono w: Dom