Narzędzie do cięcia pasów ze skóry

Kaletnictwo to niezwykle interesująca dziedzina rzemiosła, która aż roi się od perfekcjonistów. Tacy ludzie wiedzą, jak ważne są szczegóły, dobre wykończenie i dokładne cięcia. Bez wprawnej ręki kaletnika oraz odpowiednich narzędzi do obróbki skóry nie jest możliwe uzyskanie idealnego projektu, który w każdym celu cieszyły oko odbiorców.

Jednymi z najważniejszych narzędzi bez których kaletnik nie mógłby się obejść są narzędzia do cięcia pasów ze skóry. W trakcie przygotowywania materiału, którym najczęściej są naturalne skóry bydlęce koniecznym jest wysoki stopień znajomości procesu wykrawania skóry. Cięcia muszą być sprawne, łuki dobrze zakończone – tylko wtedy skóra będzie odpowiednio przygotowana do dalszej obróbki.

 

Zobacz: narzędzie do cięcia pasów ze skóry – CraftPoint

 

 

Dostępne narzędzia do wykrawania skóry

Narzędzia do wycinania skóry to nie uniwersalne przyrządy – używa się narzędzi dopasowanych do specyfikacji danego projektu dobierając je również do skóry z którą się obcuje. Różne wielkości, grubości czy pochodzenie skóry może mieć istotny wpływ na jej cięcie.

 

I tak do cięcia grubych skór używa się najczęściej zakrzywionych noży, które są całkiem masywne. Można znaleźć również fanów zastosowania ultra cienkich noży japońskich, które też dadzą radę.

Innym rodzajem są noże introligatorskie – cechują się dobrą ceną i uniwersalnością. Daje również od siebie wysoki poziom dokładności przeprowadzanego cięcia.

Jako dodatki bardzo często kaletnicy decydują się na wybijaki do otworów w skórze dzięki, których będzie można przeprowadzić szwy i połączyć pożądane materiały.

 

Podsumowanie

Te, a także wiele innych narzędzi, które będą niezwykle pomocne w pracy każdego kaletnika można znaleźć w sklepie internetowym z artykułami kaletniczymi Craftpoint. Od ręki dostępne są wszystkie akcesoria pozwalające na wykonanie swoich skórzanych dzieł od A do Z! Do tego dobre, konkurencyjne ceny i wysoki poziom zaufania jakim cechuje się Craftpoint zdecydowanie zachęca.