Nauka nie musi być przymusem!

Bardzo często obecnie dzieci mają multum rozpraszaczy wokół siebie. Może to powodować problemy z nauką i koncentracją a co za tym idzie wykształcaniem nowych, przydatnych w życiu cech. Dzieci mając skomputeryzowane społeczeństwo niekiedy mogą mieć tendencje do zamykania się w sobie i opóźniania swojego rozwoju. Każdy zgodzi się z faktem, że nie jest to dobre wyjście. Rodzice niejednokrotnie zachodzą w głowę jak zmusić dziecko do nauki. Jest pewien sposób! Każde dziecko lubi zabawki. A co jeśli w zabawkach kryła by się również edukacja? Właśnie naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzą zabawki edukacyjne!

Zabawka edukacyjna – klucz do efektywnej zabawy

Zabawki edukacyjne są stworzone w tak sprytny i inteligentny sposób, że dziecko, które ich używa i miło spędza swój czas często nawet nie wie, że się przy tym uczy! Dobrze dobrana zabawka edukacyjna musi zachęcać wyglądem i pociągać dziecko za pomocą swoich funkcji. Ładne drewniane, plastikowe czy też materiałowe zabawki edukacyjne wypełniły sklepy z zabawkami po brzegi. Wykształcają one dziecko w takich sferach jak skupienie, koncentracja, pewność siebie, motywacja, słuch czy spostrzegawczość.

 

Cechy dobrej zabawki edukacyjnej

Zabawka edukacyjna powinna przede wszystkich wpływać na jakiś aspekt dziecka taki jak aspekt społeczny, fizyczny, emocjonalny czy poznawczy. Dzięki temu wpłynie na polepszanie umiejętności dziecka. Ponadto powinna być dobrze dobrana wiekowo do wieku dziecka – w przeciwnym razie przestanie się ono ją bawić.

Istnieją zabawki, które potrzebują również interakcji rodzica, lub innego członka rodziny do zabawy. Jest to wspaniałe rozwiązanie, które może zacieśniać więzy i uczyć dziecko nowych umiejętności. Bardzo dobrym przykładem jest alfabetyczna lokomotywa zbudowana z pojedynczych wagonów z literkami. Osoba dorosła pomaga złożyć dziecku lokomotywy w odpowiednie miejsca tworząc alfabet, który dziecko łatwo przyswaja – genialne. Na rynku dostępnych jest wiele innych ciekawych przykładów dostępnych w różnych formach i pomysłach – tylko wyobraźnia ogranicza autorów.

Zamieszczono w: Dom