Noże do zadań specjalnych

Wyjeżdżając w góry, nad jezioro czy też na zwykły leśny biwak należy pamiętać o zabraniu z sobą odpowiedniego ekwipunku, najlepiej o wysokiej jakości wykonania. Podstawą oczywiście jest plecak, do którego pakujemy wszystkie potrzebne rzeczy. Na drugim miejscu najważniejszych przedmiotów na wyjazd znajdzie się nóż, a najlepsze do tego typu zadań są noże bushcraftowe.

Sprawdź: noże ręcznie robione – Forestknives.pl

W trakcie wycieczki wysoko ceniona jest uniwersalność i właśnie nią zapewniają noże tego typu. Są zrobione tak, aby przy ich pomocy można było bez problemu wykonać większość, jak nie wszystkie konieczne prace obozowe. Bardzo dobrze radzą sobie z pracą przy drewnie, korowaniem patyków, pozyskiwaniem kory brzozy lub nawet rąbaniem nieco większych kawałków drewna. Mogą również posłużyć do otworzenia konserwy oraz spożycia jej zawartości bez konieczności zabierania z sobą innych sztućców. Ich osiągnięcia mogą okazać się zaskakujące dla osoby, która wcześniej nie miała z nimi do czynienia. Zdecydowanie są niezbędnikiem każdego, kto uwielbia długie górskie wędrówki, nocowania pod namiotem albo różnego rodzaju inne aktywności spod tematyki survivalu.

Warto również wspomnieć o jakości ich wykonania. Pomimo tego, że zdecydowana większość ma klasę samą w sobie to oczywiście znajdą się również tańsze zamienniki, których szczerze odradzam. Na całe szczęście z jakością wykonania możemy pójść również w drugą stronę i pokusić się na świetne, tworzone pod indywidualne potrzeby noże ręcznie robione, zapewniające nie tylko wysoką odporność na zużycie, ale też genialne możliwości tnące.

Absolutną podstawą dla każdej osoby fascynującej się sztuką przetrwania są właśnie noże bushcraftowe. Warto zaopatrzyć się w egzemplarz dla siebie, ale polecam również kupić jeden na zapas w razie gdyby pierwszy zapodział się gdzieś pośród leśnych ostępów na jednej z ekspedycji.