Obuwie na zimę

Listopad, grudzień, styczeń i luty to niezaprzeczalnie najzimniejsze miesiące w  Polsce, w których szczególną uwagę należy zwrócić na to, w co się ubieramy. Ważnym elementem są buty, które w zasadzie cały czas są narażone na chłód i wilgoć. Ważne  ab umiejętnie wybierać obuwie, by stopy nie przemarzły ani za długo nie były narażone na wilgoć, która może nie tylko źle wpływać na skórę stóp ale też doprowadzić do przeziębień i chorób. Tym, co jest istotne w zimowym obuwiu to surowiec, z którego zostało wykonane. Najlepszym materiałem jest naturalna skóra, która ma wiele walorów, między innymi lepszą odporność na wodę, ale przy jednocześnie właściwej i stałej wentylacji wnętrza buta. Jakie obuwie na zimę wybierać i czym się kierować, by przetrwać najzimniejsze miesiące roku?

Obuwie męskie

W przypadku Panów wybór jest wąski, ponieważ jest zwykle kilka modeli spośród których można wybierać. Trapery, trzewiki czy sztyblety to zdecydowanie trzy najpopularniejsze i dostępne w wielu sklepach obuwniczych modele. Trapery to rodzaj codziennego, sportowego obuwia odpowiedniego dla chłopców, nastolatków oraz Panów, którzy na co dzień nie muszą ubierać się według eleganckiego dress code’u. Trzewiki są zwykle sznurowane i mają cholewkę sięgającą nieco powyżej kostki. Ich wnętrze jest pokryte przyjemnym kożuchem lub ocieplającym materiałem syntetycznym. Trzewiki, to obuwie podobne do traperów niemniej jednak bardziej eleganckie i subtelne. Trzewiki mają grubą, ząbkowaną podeszwę, natomiast sztyblety mają niewielki obcas oraz płaską, cieńszą podeszwę i dopasowany do kostek krój. Wykonane są zwykle ze skóry licowej i mają błyszczące wykończenie. Są stylizowane na klasyczne buty męskie, ale dostosowane do zimowych warunków atmosferycznych. Ostatni model dobrze znany również wśród Pań czyli sztyblety, to wsuwane buty, lub zapinane na zamek umieszczony po wewnętrznej stronie cholewki. Mają prosty, krój przez co są uniwersalne i wygodne w nakładaniu oraz noszeniu z eleganckim oraz codziennym strojem.

Obuwie damskie

Buty dla Pań to znacznie bogatszy wachlarz możliwości. Kozaki, botki na obcasie, koturnie, szpilce, sztyblety, trzewiki, trapery, śniegowce czy ugg oraz wiele, wiele innych modeli sprawiają, że możliwości wyboru jest na prawdę wiele.  W każdym przypadku warto kierować się jakością materiału i wykonania tak aby obuwie nie tylko spełniało nasze oczekiwania pod względem wizualnym, ale przede wszystkim komfortu zimą.

Zamieszczono w: Moda