Paski do spodni męskich

Mężczyźni tak samo jak kobiety, przykładają ogromną wagę do tego, jak wyglądają w danym stroju. I nie chodzi tu tylko o elementy duże, jak marynarka, czy spodnie, ale też o dodatki. W błędzie jest ten, kto uważa, że mężczyźni nie zwracają na nie uwagi. Wręcz przeciwnie. Dodatki stanowią dla mężczyzn bardzo ważny element. A jednym z takich dodatków jest pasek.

 

Paski do spodni męskich to kategoria dodatków bardzo szeroka. I to kategoria, która wiąże się z dwoma funkcjami. Pierwsza to oczywiście funkcja użytkowa. Bo pasek ma za zadanie utrzymać spodnie zawsze na odpowiedniej wysokości. Ale nie tylko do tego służy. Pasek ma też dopełniać kreacje, podkreślać charakter mężczyzny i czynić go bardziej zadbanym. I to właśnie sprawia, że wybór paska wcale nie jest dzisiaj taki łatwy.

Jak więc wybrać najlepszy pasek? Przede wszystkim odpowiadając na pytanie o styl mężczyzny. Jeśli mężczyzna wybiera raczej kreacje eleganckie, to wtedy powinien zwrócić uwagę na paski skórzane. No i tu oczywiście pozostaje wybór między skórą naturalną, a skórą ekologiczną. Kolejny element to kolor. Kupując pasek (np. skórzany na Straps.pl), należy zwrócić uwagę na to, czy kolorystycznie będzie pasował do spodni. Dobrze, aby tak też było i żeby współgrał na przykład z butami.

 

Kolejnym elementem, ważnym przy wyborze paska, jest jego szerokość. Do mężczyzn wysokich, bardziej postawnych, zdecydowanie najlepiej pasują paski szersze. Al też nie za szerokie, aby zmieściły się w szlufkach. Panowie niżsi i szczuplejsi powinni natomiast wybierać paski węższe.

 

No i na koniec jeszcze jedna rzecz, a mianowicie klamra. To właśnie ona znajduje się w części centralnej. I to właśnie dlatego i ona nie pozostaje bez znaczenia. Klamra może albo cały efekt popsuć, albo wspaniale go podkreślić. Dziś obok tradycyjnych klamer, wykonanych z metalu, znaleźć można klamry w bardzo różnych kształtach i wykonane z różnych materiałów. Ważne jest natomiast, aby i klamra pasowała do stylu, w jakim dany mężczyzna lubi się ubierać. Wtedy pasek świetnie spełni swoje role.

Zamieszczono w: Moda