Pasy ze skóry – gdzie szukać?

Jakie wymiary pasków skóry na metry wybrać?

Aby produkty wyrabiane ze skóry spełniły swoją rolę i były jednocześnie gustowne i funkcjonalne, powinny być tworzone z dopasowanej do rodzaju produktu skóry. Do mniejszych gadżetów takich jak portfele najlepiej sprawdzi się skóra o grubości 2.0mm.

Sprawdź najlepsze pasy ze skóry od Craft-Point.com

Natomiast przy produktach wymagających większej sztywności skóry, takich jak torby lub aktówki, dobrym wyborem będzie skóra o grubości 2.5mm. Szerokość jest często kwestią odłączną dla poszczególnych rodzajów produktów i konsumentów. Przykładowo, dla osób z szerokimi biodrami zaleca się stosowanie wąskich pasków do spodni. Dlatego kaletnicy wyrabiając paski dla takich osób wybierają wąskie pasy skóry. Natomiast jeżeli chodzi o długość pasów skóry, to na rynku dostępne są różne warianty, spośród których można wybierać według uznania. Przy tworzeniu pasków do dużych torebek, kaletnicy sięgają po nieco dłuższe paski skóry niż w przypadku małych torebeczek. Wiele warsztatów kaletniczych oferuje w miarę możliwości cięcie skóry na metry stosując się do złożonego zamówienia. Pasów ze skóry można szukać również u szewców, czy w sklepach galanteryjnych.

Skóra na paski do spodni – jaka jest najlepsza?

Podtrzymywanie spodni to nie jedyna funkcja paska. Innym równie ważnym aspektem jest wygląd oraz materiał, z którego pasek został wykonany. Jako, że jest to gadżet podkreślający styl, konsumenci zwracają dużą uwagę na jakość wykonania paska. Najlepszą skórą na paski do spodni jest bez wątpienia skóra bydlęca licowa garbowana roślinnie. Jest ona trwała, atrakcyjna oraz wyprawiana ekologicznie. Kupując pasy ze skóry w celu wykonywania pasków do spodni należy zapoznać się najpierw z rozmiarami pasków. Przykładowo, dla osób mających obwód w pasie oscylujący w okolicach 90-93cm, rozmiar paska wynosi 90cm. Warto zwrócić uwagę na zasadę mówiącą, że pasek powinien być zapinany na środkową dziurkę. Najlepsze paski do spodni wykonywane są z jednego kawałka skóry licowej. Warto kupować pasy z właśnie tej skóry dostosowując wymiary do gadżetu, który będzie się wytwarzać.