Piłka nożna- czy tylko dla mężczyzn?

To sport drużynowy, w którym przede wszystkim można zobaczyć mężczyzn. Piłka nożna to najpopularniejsza na całym świecie dyscyplina sportowa, którą z zapartym tchem oglądają i kobiety i mężczyźni. Istnieją również drużyny kobiece, które uprawiają ten sport, jednakże damska piłka nożna nie jest tak popularna oraz emocjonująca, co jej męskie wydanie. Czy w takim razie jest to sport tylko dla mężczyzn?

Determinacja i praktyka

Kobiety są zdeterminowane do działania, a do wszystkiego, również do kwestii uprawiania sportu, podchodzą bardzo poważnie. W każdym sporcie, szczególnie tym, uprawianym zawodowo, strategia gry jest bardzo ważna. To często kobiety bardziej przemyślanie do tego podchodzą oraz są niezwykle skrupulatne w swoich działaniach. Zwinność i szybkość można wypracować treningami i ćwiczeniami,  strategię również, dlatego nawet kobiety mogą uprawiać piłkę nożną oraz osiągać w niej sukcesy. Żeńska piłka nożna nie jest niestety tak popularna jak męska, co da się zauważyć chociażby w mediach. O piłkarzach rozpisują się różnego rodzaju magazyny, a sami piłkarze podpisują intratne kontrakty biznesowe. O kobietach-piłkarzach, nie słychać, przez co wiele osób może uważać, że damska piłka nożna nie istnieje. Co ciekawe Polski Związek Piłki Nożnej powołuje zespół żeńskiej drużyny piłki nożnej, a piłkarki reprezentują kraj podczas rozgrywek w kraju i na świecie.

Pasja do gry w piłkę nożną może rozwinąć się w dzieciństwie. To właśnie wtedy, nie zważając na płeć, wiele dzieci na osiedlach czy w przydomowych ogródkach organizuje mecze. Taki sport drużynowy to świetna zabawa, która rozwija sprawność fizyczną oraz daje mnóstwo radości. Nie warto zniechęcać dziewczynek do gry tylko dlatego, że nie są chłopcami, ponieważ obecnie podziały płciowe nie są aż tak ważne, każdy ma prawo do decydowania o swoim życiu. Warto robić to, co sprawia przyjemność, rozwija i napędza do działania. Każdy sport, również jak piłka nożna, może być uprawiany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Płeć nie powinna mieć wpływu na podejmowanie decyzji o tym, jakie hobby można i warto uprawiać.