Plusy i minusy doczepiania włosów

Doczepiane włosy od dobrych kilku lat cieszą się ogromną popularnością wśród pań w każdym wieku. Zabieg ten posiada wiele zwolenniczek, jak i przeciwniczek, które w nieskończoność potrafią wyliczać minusy doczepianych włosów. Jak jest naprawdę? Czy warto przedłużać włosy? Co radzą eksperci?

Doczepiane włosy w kilka minut

Włosy doczepiany zyskały popularność już dobrych kilkadziesiąt lat temu, gdyż dzięki nim, panie szybko mogły stać się posiadaczkami długich, bujnych i lśniących włosów. Z roku na rok, salony fryzjerskie prześcigały się z wprowadzaniem nowych metod ich zakładania. I tak obecnie, panie mogą przedłużyć włosy za pomocą metody kreatynowej, metody na ringi, metody kanapkowej, metody clip in czy też metody na ultradźwięki. Każda z nich posiada swoje plusy i minusy, jednak efekt jest ten sam – szybkie przedłużenie włosów nawet o kilka/kilkanaście centymetrów.

Sprawdź: https://cameron-hair.pl/

Plusy i minusy zabiegu

Włosy doczepiane sprawiają, że panie, szybko mogą cieszyć się zupełnie nową fryzurą i ekspresową zmianą całego wizerunku. Nie każda bowiem z nas ma możliwość zapuszczenia długich włosów ze względu na słabą ich jakość, częste łamanie się lub ze względu na geny. Włosy doczepiane sprawdzają się zarówno na wielkie uroczystości, jak i na co dzień. Można ten zabieg wykonać zarówno w domu, samodzielnie (metoda clip in), jak i w profesjonalnym salonie. Wiele pań obawia się, że po zdecydowaniu się na takie przedłużenie włosów, ich naturalne – przestaną całkowicie rosnąć oraz znacznie osłabną. Owszem, jest to dość spore obciążenie dla nich, jednak włosy doczepiane nie niszczą aż tak naturalnych. W razie wątpliwości warto wybrać się do naprawdę profesjonalnego stylisty, który podpowie, jaka długość włosów będzie odpowiednia dla nas oraz jaka metoda najbardziej na naszej głowie się sprawdzi. Wiele pań przyznaje, iż odkąd zaczęły przedłużać włosy, ich naturalne są w dużo lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Do minusów zdecydowanie należy także cena. Jest to dość kosztowny zabieg. Ceny wahają się w zależności od wybranej metody i długości włosów od około 500 do nawet 3000 zł.

Zamieszczono w: Moda