Praca modelki i modela

Modeling to wymagający zawód, trudny ale satysfakcjonujący. Mężczyźni i kobiety, którzy chcą pracować w tym zawodzie, muszą wykazywać świetne predyspozycje jak wzrost, wymiary ciała, jak również interesujące rysy twarzy. Modele o ciekawych cechach czy znakach szczególnych, mogą zostać zauważeni, przez co przy zaangażowaniu i determinacji, mogą wiele osiągnąć w branży.

Jak zacząć?

Branża jest o tyle ciekawa, że w wielu projektach biorą udział dzieci. Zainteresowanie modelingiem i predyspozycje można określić u dziecka już w wieku 13 lat. Przy zaangażowaniu rodziców oraz pomocy z ich strony, wiele młodych osób może rozpocząć swoją karierę stosunkowo wcześnie i utrzymać się na szczycie przez długi czas. Wiele osób, które rozpoczęły pracę w modelingu, traktuje ją, przynajmniej na początku swojej drogi, jako hobby. Takie podejście może ułatwić pracę i wyrobić odporność na stres czy chaos, które są częstym atrybutem tej pracy. Robienie na co dzień tego, co się lubi, zwiększa zaangażowanie i motywuje do ciągłej pracy nad sobą. Traktowanie pracy w kategoriach hobby to jednak nie wszystko. W modelingu dbanie o ciało, praca nad nim, ćwiczenia fizyczne oraz dieta są konieczne i wiążą się z dużymi wyrzeczeniami. Branie udziału w castingach i nawiązywanie kontaktów biznesowych z fotografami i scenarzystami pokazów oraz ciągłe poszerzanie swojego portfolio odgrywa w tej branży istotną rolę.

Wzrost i wymiary to nie wszystko

W przypadku braku odpowiednich kwalifikacji, czyli wzrostu oraz wymiarów wybiegowych, modeling nie jest wykluczony. Warto pójść w kierunku fotomodelingu, który nie odrzuca krągłości ani specyficznego wyglądu. Fotomodelingiem może zajmować się praktycznie każdy, kto nie boi się wyzwań i dobrze czuje się przed aparatem. Tolerancja obecnie jest niezwykle ważna, przez co zarówno na sesjach zdjęciowych czy na wybiegu nie dziwią modelki w ciąży, modele z niepełnosprawnością czy z zespołem Downa. Najważniejsza jest akceptacja siebie i robienie tego, co lubimy, pomimo braku predyspozycji.

Zamieszczono w: Moda