Prowadnice meblowe – napęd wewnętrzny każdej szuflady

W większości domów znajduje się duża ilość szuflad, które w swoim wnętrzu kryją najróżniejsze przedmioty. Sterty wartościowych papierów, zeszyty, segregatory, czy też mniejsze wartościowe przedmioty.. W kuchni zaś szuflady obciążone są delikatnymi naczyniami – talerzami, miskami, garnkami. Dzięki szufladom wnętrze może być odpowiednio chronione przed uszkodzeniami, a także pozwalają one po prostu na przetrzymywanie konkretnych przedmiotów sprawiając, że dane pomieszczenie może być schludne i uporządkowane. Osiągnięcie ładu dzięki szufladom jest dużo łatwiejsze aniżeli staje się to w głębokich szafach do których wnętrza dostęp może być utrudniony. Aby ułatwić sobie dostęp do najtrudniej schowanych przedmiotów można zainstalować specjalne prowadnice meblowe, które będą wysuwać całą szufladę poza powierzchnie mebli udostępniając ich wnętrze.

 

Prowadnice meblowe – dostępne funkcje

Prowadnice meblowe to bardzo ciekawy wynalazek, który kryje w sobie bardzo dużo funkcji, o których normalny człowiek nawet by nie pomyślał. Sprawia to, że korzystanie z szuflad staje się łatwiejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek:

Push to open – jedynie lekki dotyk powierzchni szuflady może sprawić automatyczne otworzenie się szuflady w kierunku otwierającego. Jest to niezwykle wygodne w momencie korzystania z szafek kuchennych mając zajęte ręce. Wtedy dowolną częścią ciała można otworzyć pożądaną szafkę i włożyć do niej akcesoria meblowe które posiadamy w rękach.

Samodomyk – zabezpiecza całą szafkę jak i jego wnętrze przed uszkodzeniami wywołanymi zbyt mocnym zamknięciem szafki. Dodatkowo głośny dźwięk rozbrzmiewający na całe pomieszczenie jaki towarzyszy zamknięciu ,,normlanych” szafek może pozostać jedynie odległym wspomnieniem. Funkcja samodomyku automatycznie zahamuje szafkę przed jej końcem drogi i bezpiecznie ją domknie.

-Częściowy wysuw – używany najczęściej w szufladach w których znajdują się ciężkie przedmioty. Częściowy wysuw będzie chronił przed złamaniem się konstrukcji szafki w momencie wysunięcia jej poza powierzchnie mebli znajdujących się obok.

Pełny wysuw – używany w szufladach z mniejszym obciążeniem. Cenione przez osoby, które wprawia w irytację poszukiwanie swoich przedmiotów w głębi szafki. Pełny wysuw sprawi, że wszystkie przedmioty będą widoczne i dostępne na wyciągnięcie ręki.

 

Podsumowanie

Aby ułatwić sobie codzienne życie i korzystanie z szuflad znajdujących się w swoim domu warto zamontować w nich prowadnice meblowe. Dzięki powyższym funkcjom wkładanie i wyjmowanie przedmiotów stanie się dziecinnie proste i do tego bardzo przyjemne!