Przekraczanie granic możliwości

Szuflady to akcesoria meblowe, które aby funkcjonować musza być wyposażone w dobrej jakości prowadnice meblowe. Stanowią one dla nich tory po których szuflada będzie mogła się poruszać i być użyteczna. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że wszystkie prowadnice są do siebie podobne i posiadają jedne i te same funkcje. Jednak mija się to z prawdą! Prowadnice posiadają różnego rodzaju funkcje, które ułatwiają korzystanie z szuflad w sposób miły, szybki i przede wszystkim komfortowy.

 

Szuflady z pełnym wysuwem

Nie raz każdemu zdarzyła się sytuacja, że dało się zaobserwować szuflady praktycznie wypadające z obudowy mebla w której się znajdują. Jednak jakimś cudem zawsze wracają na miejsce, a osoba, która wyciąga z niej dane przedmioty widzi je klarownie. Dzieje się to za pośrednictwem prowadnic z pełnym wysuwem, których cechą charakterystyczną jest właśnie możliwość wyciągnięcia całej szuflady i zobaczenia wszystkich przedmiotów znajdujących się w jej wnętrzu. Jest to niezwykle wygodne dla wielu osób korzystających w pracy z dziesiątek szuflad na raz. Taką sytuację można zauważyć w wielu urzędach, gdzie wszystkie pliki są alfabetycznie poukładane w wielu szufladach na raz, bądź nawet w aptekach w których pudełka leków upakowane są w odpowiednie miejsca. Szuflady z pełnym wysuwem jednak nie powinny być wypełnione bardzo ciężkimi przedmiotami, gdyż nawet mocne prowadnice mogą nie utrzymać zbyt długiego ciężaru wystającej szuflady i załamać się.

Sprawdź: Prowadnice do szuflad z pełnym wysuwem

Jednak na rynku można spotkać prowadnice posiadające jeszcze kilka ciekawych funkcji oprócz pełnego wysuwu. Należą do nich między innymi push to open, które są bardzo wygodnymi prowadnicami umożliwiającymi na wysunięcie szuflady poza korpus mebla jedynie poprzez naciśnięcie powierzchni szuflady nawet bez używania rąk. Cenione przede wszystkim w kuchni. Inne to cichy domyk zapewniające dobrą ciszę w pomieszczeniu w którym się znajdują. Bez niego ciągłe trzaskanie i obijanie się szuflady o jej brzegi jest bardzo częstym utrapieniem działającym na nerwy wszystkim lokatorom mieszkania.

 

Podsumowanie

Dobra prowadnica meblowa jest nie tylko niezawodna, ale także uniwersalna i funkcjonalna. Właśnie takie prowadnice są dostępne w sklepie Furnica oferującym najwyższej jakości artykuły meblowe. Montaż prowadnic nie należy do najtrudniejszych, jednak jeśli nie jest się pewnym swoich umiejętności warto sięgnąć po pomoc bardziej doświadczonych osób, aby prawidłowo zamontować prowadnice do swoich mebli.

Zamieszczono w: Dom