Skóra – jak o nią zadbać?

Skóra naturalna nabywana od zwierząt hodowlanych oraz dzikich potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, aby zapewnić oczekiwane rezultaty, jeśli chodzi o zachowanie kolorytu surowca. Niekoniecznie w takim samym, lecz mocno zbliżonym stopniu, należy dbać o skórę sztuczną (skaj). Jest to sztuczne tworzywo, zawierające polichlorek winylu, stanowiące jedynie odwzorowanie wyglądu skóry naturalnej. Ten materiał jest o wiele tańszy od oryginalnego wyrobu, ze względu na powszechność zdobycia oraz koszty produkcji.

Te tworzywa znacząco różnią się od siebie, posiadając indywidualne cechy, decydujące o niektórych wadach i zaletach tego produktu. Skaj jest nieprzemakalny, co może być szczególnie przydatne w produkcji kurtek. Sytuacja ma się odwrotnie, jeżeli chodzi o skórę naturalną. Z drugiej jednak strony, materiał pochodzenia zwierzęcego przepuszcza powietrze, w odróżnieniu od skóry wyrabianej w sposób chemiczny. Brak przepuszczalności powietrza tego produktu może być uciążliwy, gdy posiadamy stworzone z niego fotele samochodowe, powodujące silne pocenie.

Sprawdź także: farba do skóry – Craft-Point

Garbowanie

Występuje wiele sposobów garbowania – zabezpieczania skóry przed procesami gnilnymi, najpopularniejsza jest skóra garbowana roślinnie lub chromowo. Warto dowiedzieć się o metodzie zabezpieczania tworzywa przed zakupem kosmetyków do renowacji skórzanych produktów. Farba do skóry to najpopularniejszy kosmetyk do zadbania o skórę różnego rodzaju, idealnie sprawdza się w renowacji skóry tapicerki samochodowej oraz innych wyrobów

 

Farba do skóry gdzie kupić?

Dostęp do tego kosmetyku można ocenić jako powszechny. Znaleźć go można z łatwością w marketach z materiałami dekoracyjnymi, w sklepach tapicerskich, w sklepach internetowych, czasem także u prywatnych tapicerów.