Śniegowce typu ugg

Jedni twierdzą, że deformują sylwetkę i mogą doprowadzić do krzywienia nóg i stóp, szczególnie u dzieci. Inni zaś, że jest to ciepłe obuwie idealne zarówno na zimę, jaki na lato. Wykonane ze sztucznego tworzywa w istocie mogą nie być najlepszym rozwiązaniem, ale te oryginalne wykonane z owczej skóry i wywodzące się z Australii i Nowej Zelandii, jak najbardziej tak. Co ciekawe, buty ugg mają włosie skierowane do środka buta, przez co zapewniają wystarczającą ilość ciepła. Dodatkowo taka forma zastosowania skóry sprawia, że runo odciąga wilgoć z wnętrza buta, przez co stopy są cały czas suche, a co więcej, regulacja temperatury stóp gwarantuje im komfort.

Buty uwielbiane przez gwiazdy

Buty, choć początkowo wykorzystywane przez lotników, zyskały niebywałą popularność a to  za sprawą gwiazd, szczególnie amerykańskich. Buty o bardzo miękkiej, niewyprofilowanej podeszwie, bardzo ciepłe i wygodne to świetne obuwie po zdjęciu ze stóp wysokich butów na obcasie czy po aktywnym dniu spędzonym w większości na stojąco. Ogromną zaletą butów ugg jest to, że nie uciskają ani stopy, ani kostek czy łydki, bo nie przylegają do nogi zachowując wystarczającą odległość, przez co nie pozostawiają na stopach odciśniętych kształtów, co jest częste w przypadku innego obuwia. Warto zaznaczyć, że początkowo mało atrakcyjny wygląd butów ugg, po czasie zyskał w oczach stylistów i poprzez umiejętne zastosowanie ich w stylizacji, mogą wyglądać naprawdę korzystnie.

Buty ugg a zdrowie

Lekarze i pediatrzy biją na alarm, aby nie nosić za długo tego typu obuwia na stopach. Dlaczego? Ponieważ brak wyprofilowanej podeszwy, szczególnie jej wewnętrznej części, oraz całkiem poziomy kształt buta może zdeformować stopy. Długotrwałe noszenie takiego obuwia wspiera złe nawyki wynikające z krzywienia nóg podczas chodzenia, a co więcej, brak bodźców hamuje kurczenie się ważnych mięśni co może pogłębić płaskostopie czy w inny sposób wpłynąć na zdrowie stóp.

Zamieszczono w: Moda