Suplementy witaminowe dla sportowców

W sporcie dieta jest niemalże tak samo ważna jak ćwiczenia. Gdy intensywnie trenujesz, na pewno chcesz coś na tej podstawie osiągnąć – czy to lepszą i bardziej umięśnioną sylwetkę, czy to większą siłę – ale nie będziesz w stanie tego dokonać, jeżeli nie zadbasz o swój sposób żywienia. On absolutnie ma znaczenie. Dieta pomaga ci się regenerować po przeprowadzonych treningach, ale też dodaje ci energii i dba o twoje zdrowie, co też jest ważne z uwagi na fakt, że ciężkie ćwiczenia zwykle osłabiają układ immunologiczny. Jeżeli jednak wiesz, że nie jesteś w stanie przyswoić wszystkich cennych witamin i minerałów ze swoimi posiłkami, skorzystaj z tego, co oferują ci suplementy dla sportowców. Szukaj tych o wszechstronnym działaniu. Dobry preparat może bazować na różnego rodzaju związkach, które będą się nawzajem uzupełniać.

Sprawdź: https://wxnlabs.com/

Dla sportowców szczególnie ważne są substancje takie jak: magnez, żelazo, sód, witaminy z grupy B oraz witamina C. Zacznijmy od witamin z grupy B. Warto je omówić chociażby dlatego, że nikt o nich nie myśli, a każdy ich potrzebuje. To one dbają o twój układ nerwowy. One pilnują tego, byś mógł skupiać się na ćwiczeniach i by twoje mięśnie reagowały na oddziałujące na nie bodźce. Jeżeli więc już chcesz kupić jakiś wszechstronny suplement diety uzupełniany różnymi witaminami, upewnij się, że rzeczywiście pojawiają się w nim witaminy z grupy B, a zwłaszcza witamina B12, witamina B1 (tiamina) oraz witamina B3 (niacyna).

 

Suplementy dla sportowców dość często zawierają też różnorodne antyoksydanty, które są akurat bardzo dobrym dodatkiem, bo są to substancje zdolne do zwalczania wolnych rodników. Intensywny wysiłek fizyczny generuje wysoki stres oksydacyjny, który koniec końców może prowadzić do rozwoju różnych chorób serca, choroby Alzheimera i Parkinsona, osłabienia układu odpornościowego i szybszego starzenia się organizmu oraz wielu innych problemów zdrowotnych. Antyoksydanty zdołają cię przed tym wszystkim ochronić. Najsilniejsze z nich to: witamina A, C i E oraz selen i cynk.