Telewizor czy projektor?

Netflix, Player, Ipla  czy Showmax to kanały streamingowe, dzięki którym można oglądać ciekawe produkcje telewizyjne, seriale, programy i filmy, w wysokiej jakości i na wielu sprzętach elektronicznych. Będąc w biegu, jadąc tramwajem czy oczekując na zajęcia na studiach mamy często przy sobie smartfon czy tablet, na których można obejrzeć to na co mamy w danej chwili ochotę. Co ciekawe, kanały zapamiętują przebieg seansu, dzięki czemu zatrzymany o danym czasie film, można obejrzeć od tego miejsca w przyszłości bez konieczności szukania.  W przypadku domu czy mieszkania, warto korzystać z urządzeń o większych ekranach, ponieważ wysoka jakość nagrań umożliwia odtworzenie produkcji wideo w dużej rozdzielczości, bez obniżenia jakości oglądanych treści. Czy lepiej zainwestować w duży telewizor, czy pokusić się o zakup projektora?

Telewizor

Jest to sprzęt, który zdecydowanie do niedawna stracił wielu zwolenników a to za sprawą komputerów. Wiele osób, szczególnie młodych przestało oglądać to, co jest emitowane w stacjach telewizyjnych, dlatego telewizor okazywał się być zbędny. Rewolucja telewizyjna jaką z całą pewnością jest doba telewizorów smart TV sprawiła, że coraz więcej osób na nowo docenia wartość tego urządzenia, na którym po połączeniu się z siecią WiFi można swobodnie oglądać ulubione treści o każdej porze dnia i nocy.

Projektor

Duże przestrzenie pozwalają na zaaranżowanie ciekawego salonu, który wtedy, gdy będziemy tego chcieli, przybierze postać sali kinowej. Aby tak było elementem niezbędnym będzie projektor, a niekiedy też ekran. Jeżeli mamy gładką białą ścianę, wtedy zakup ekranu nie będzie konieczny, ponieważ również i na niej obraz powinien ukazywać się w sposób nie zniekształcony. Projektor pozwala na wyświetlanie filmu czy serialu na całej niemalże powierzchni ściany, przez co wszyscy widzowie poczują się jak w prawdziwym kinie. Po skończonym seansie projektor można schować, a ekran zsunąć dzięki czemu na co dzień salon będzie wyglądał całkowicie normalnie.