Top Model-droga do sukcesu

Programy telewizyjne, szczególnie te o modelingowej tematyce, cieszą się niebywałą popularnością.  Nie ma się czemu dziwić, gdy na ekranach ukazywane są znane z modowego świata postacie jak Anja Rubik czy Joanna Krupa. Pikanterii dodaje obecność projektanta Dawida Wolińskiego czy fotografa Marcina Tyszki. Już na etapie castingów emocje są rozpalone do czerwoności, a modelki i modele prezentujący się na wybiegu szybko zyskują popularność w mediach społecznościowych nawet wtedy, gdy szybko żegnają się z prezentowaną w telewizji rozgrywką. Czy programy jak Top Model mogą być trampoliną do międzynarodowego sukcesu?

Kręta droga

Droga ta nie jest prosta i usłana wieloma nieprzewidzianymi pułapkami, niemniej jednak dla tych, którym się uda, będzie to bardzo satysfakcjonujące i przynoszące sławę działanie. Jak dostać się do finałowej czternastki? Najpierw należy pojechać na casting do jednego z większych miast. Castingi zwykle odbywają się w Warszawie, Gdyni czy Katowicach. W ostatniej edycji Polskiego Top Model, przyszli modele i modelki mogli brać udział w internetowych preselekcjach dzięki czemu  uniknęli oni wielogodzinnego oczekiwania na swoją kolej wśród innych kandydatów. Ci, którym udało się przejść preselekcje mogli liczyć na stanięcie twarzą w twarz z jurorami, którzy nie należą  do najłagodniejszych, i którzy swym surowym wzrokiem i z dbałością o detale wybierają tych, którzy wyjadą na boot camp. Obóz urozmaicony wieloma trudnumi zadaniami weryfikuje siłę woli i ich predyspozycje do zawodu  oraz pozwala na wyłonienie tych, którzy powalczą o tytuł Tom Model.

Zadania

Aby zostać Top Modelką czy Top Modelem trzeba nie tylko mieć ciekawy wygląd, ale również poprawnie ruszać się po wybiegu  oraz mieć wystarczający wzrost i wymiary sylwetki.  Osoby, które zakwalifikowały się do finału są wystawiani na wiele prób, między innymi trudne sesje zdjęciowe, współpracę z niekiedy trudnymi i przerażającymi modelami jak gryzonie czy owady, lub poddawani są próbom wytrzymałościowym na wysokości, w wodzie czy w ogniu.

Zamieszczono w: Moda