W walce z cellulitem

Cellulit to niestety bardzo częsty problem wielu kobiet. Warstwa tkanki wypełnionej grudkami tłuszczu przypomina skórę pomarańczy. I kobieta nigdy z nią nie czuje się dobrze. Są oczywiście takie kobiety, które akceptują cellulit i traktują go jako codzienny element swojej osoby. Ale są też i takie, które pragnęłyby zwalczyć go za wszelką cenę. Niestety nawet najlepiej zareklamowane kosmetyki nie zawsze dają sobie z nim radę. I wtedy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Jak podpowiada jej nazwa, ten dział medycyny koncentruje się na aspektach estetyki ciała. Co nie oznacza, że nie pomaga ona leczyć żadnych schorzeń. Ale to właśnie estetyka jest tutaj kluczowa.

 

Wracając do kwestii cellulitu i metod, którymi się go zwalcza, to w pierwszej kolejności należy powiedzieć o zabiegu, który nazywa się mezoterapia. Zabieg ten znany i stosowany jest od połowy ubiegłego stulecia. Początkowo wykorzystywany był w medycynie konwencjonalnej. A z czasem zaczął być coraz częściej wykorzystywany właśnie w medycynie estetycznej. Jego kluczowym elementem jest wstrzyknięcie pod skórę substancji, które w przypadku cellulitu ma za zadanie pobudzić spalenie tkanki tłuszczowej. Najbardziej popularną substancją jest tutaj kofeina. Znana doskonale ze swej obecności w kawie, w odpowiednim stężeniu jest fantastyczną substancją leczniczą. I podobnie jak kwas hialuronowy wygładza zmarszczki, tak kofeina rozbija komórki tłuszczowe. I to nawet te, które przez lata były zaniedbane.

 

Jeśli chodzi o ilość zabiegów, to jest już kwestia indywidualna. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak rozległy i głęboki jest cellulit. Czasem jeden zabieg wystarcza, a czasem potrzeba powtórzyć ich kilka w odpowiednich odstępach. Ale to już kwestia, o której trzeba porozmawiać z osobą do zabiegu kwalifikującą. Jedno jest pewne- fachowo przeprowadzony zabieg, zawsze przynosi efekty. Jeśli więc ktoś ma poważny problem z cellulitem, zabieg mezoterapii może okazać się jedynym skutecznym. Warto więc się nim na poważnie zainteresować – https://www.doktormonika.pl