Wieczór panieński – o czym powinno się pamiętać?

Organizacja wieczoru panieńskiego to odpowiedzialne zadanie, które spoczywa na świadkowej. Nie jest to jednak zawsze świadkowa, gdyż pani młoda często oddaje organizację swojego wieczoru panieńskiego w ręce zewnętrznych firmy, aby zbytnio jej nie obarczać. Taka firma zajmie się wszystkim od A-Z. Jeżeli jednak świadkowa organizuje wieczór panieński, to szybko okazuje się, że ma całkiem sporo na głowie.

Organizowanie udanego wieczoru panieńskiego

Mimo, że odpowiedzialność przejmuje świadkowa, to po ustaleniu przez nią gości nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestniczki pomogły jej w kilku kwestiach. Z pewnością będzie to dla niej bardzo miłe, a dodatkowo zdejmie trochę ciężaru. Lista gości powinna składać się oczywiście zgodnie z charakterystyką imprezy tylko z kobiet. Są nimi głównie przyjaciółki, ale też rodzina. Panna młoda z reguły dowiaduje się tylko o liście gości i ustala ją z świadkową – wszystko inne powinno pozostać tajemnicą!

 

Kolejny krokiem jest ustalenie kwoty, którą uczestnicy mogą przeznaczyć na wieczór panieński. Następnie świadkowa przechodzi do konkretów – czas i miejsce imprezy!

Sprawdź: Wieczór panieński Wrocław

-Czas imprezy powinien wynosić kilka tygodni od planowanego wesela. Dawno, dawno temu była to noc przed weselem, jednak w dzisiejszych czasach bardzo się to zmieniło. Chyba żadna z osób nie chciałaby wstawać kolejnego ranka na ogromnym kacu i przygotowywać się do kolejnej imprezy.

 

-Następnie przechodzi się do ustalenia miejsca imprezy. Może to być huczna domówka, spokojna posiadówka w restauracji czy też szampańska zabawa na parkiecie któregoś z lokalnych klubów – nie ma tutaj limitów i ograniczeń. Jednak wszystko powinno być zgodne z charakterem panny młodej – chyba nikt nie chciałby spędzać swojego wieczoru panieńskiego w miejscu, którego nie lubi.

Niezależnie od wyboru miejsca warto jest zadbać o odpowiednie menu składające się z dobrej jakości jedzenia, najlepiej lekko strawnego. Wieczór panieński ma to do siebie, że panei wypijają na nim sporą ilość alkoholu – bez odpowiedniego podkładu wszystko może nie ułożyć się po myśli uczestniczek, a chyba nikt nie chciałby skończyć tej imprezy przed czasem…

 

Podsumowanie

Na koniec warto wspomnieć o integracji całej grupy. Przed wieczorem panieńskim warto zorganizować wspólną grę lub zabawę drużynową taką jak park linowy czy escape room. Nie wszystkie uczestniczki muszą się dobrze znać, a to zdecydowanie pomoże. Dodatkowo można pomyśleć o wspólnym fasonie strojów i jednolitym ich kolorze.