Wisienka na torcie, czyli dekoracje tortu

To on niezmiennie od stuleci jest królem wielu imprez. Bez niego nie ma urodzin, wesel, rocznic.. Mowa o torcie. Chodź przez lata moda na torty nie przemija to jednak sam pomysł na wykonanie tej słodkości ulega modernizacjom i przeobrażeniom.

Dylematów przy wyborze tortu może być kilka. Po pierwsze: to czy jedno czy wielopiętrowy. Tutaj miernikiem zapewne dla większości będzie liczba przewidzianych do jego skonsumowania osób. Po drugie: jaki wybrać krem? Czy przełożyć warstwy biszkoptu masą, kremem czy może lekką śmietaną? I czy w ogóle podstawą będzie wspomniany wyżej biszkopt…? A może tort bezowy?

Wobec powyższego i tak najistotniejsze jest pierwsze wrażenie. W przypadku tortu to dekoracje tortu, jego zewnętrzne ozdobienie będzie najbardziej oceniane przez gości i to ono zapadnie w pamięci jako wspomnienie z imprezy.

Jak więc udekorować tort aby stal się on cukierniczym rarytasem?

Podejmując się upieczenia tortu we własnym domu mamy obecnie dostęp do wielu sklepowych półek które dadzą nam inspirację do stworzenia tego słodkiego dzieła. Dekoracje tortu to zarówno lukrowe ozdoby w postaci kwiatków jak i czekoladowe wzory i kształty, posypki.

W sklepach zakupić można również narzędzia i akcesoria do ozdabiania tortów – packi, skrobaczki, wyciskarki, formy do lukrów – które pomogą stworzyć na torcie oryginalne wzory z kremu czyniąc tort prawdziwym dziełem sztuki.

Zdrową alternatywą dla lukrów i mas lukrowych są dekoracje tortu owocami. Zwłaszcza w sezonie letnim mamy dostęp do wielu świeżych owoców które można dowolnie skomponować na wierzchu tortu. Wypiek będzie wówczas zdrowszy i bardziej kolorowy.

W zasadzie ograniczeniem przy tworzeniu dekoracji tortu będzie tylko Twoja wyobraźnia!