Wygląd czy wygoda zimą?

Miesiące jesienne i zimowe są z całą pewnością trudniejsze biorąc pod uwagę fakt, że jest zimno, a pogoda bardzo często się zmienia oraz jest trudna do przewidzenia. Wtedy też ubiór na tak zwaną „cebulkę” jest niemal wskazany, gdyż znacznie prościej jest coś z siebie zdjąć, aniżeli ubrać jeżeli nie mamy tego pod ręką. Nakładanie warstw ubrań na siebie jest dobre, jednak bywa nie do końca komfortowe. Zdecydowanym komfortem jest ciepło, jednak warstwy nałożone na siebie mogą krępować ruchy. Ponadto, taki strój wizualnie dodaje sylwetce kilogramów, czego nie chcą szczególnie osoby o sylwetce plus size. Jak zatem ubierać się zimą? Czy  kierować się wyglądem czy wygodą i komfortem?

Wygoda i moda nie muszą się wykluczać

Oczywiście wygoda jest niezwykle ważna, jeśli nie najważniejsza. Warto podkreślić, że trendy są bardzo przychylne jeżeli chodzi o warstwy, dlatego też warto stosować wszelkiego rodzaju skarpety czy getry, nawet takie, które marszczeniami okalają kostki i łydki oraz nieco wystają sponad butów. Zestawienie spódnicy oraz grubych rajstop dodatkowo ocieplanych właśnie getrami czy zakolanówkami wystającymi zza cholewki kozaków, może dać interesujące połączenie. Nie inaczej jest w przypadku górnej części sylwetki i garderoby dla niej przeznaczonej. Biała koszula i wełniany sweter, spod którego wystają mankiety koszuli oraz kołnierzyk to idealne na jesień czy zimę połączenie, które da przyjemne ciepło, a w razie potrzeby umożliwi ciągnięcie jednej z warstw. Dodatkowo, jeżeli lubimy zakładać marynarki, ale zestawiać je z białym t-shirtem to również i zimą można rozważyć taką możliwość. W takim przypadku zamiast bluzki z krótkim rękawem można zastosować dopasowaną, bawełnianą bluzkę z długim rękawem, która ogrzeje ręce często wyziębione pod mało ciepłym materiałem marynarki.

Bardzo modnym gadżetem czy elementem ubioru jest ponczo, które powraca do łask i może być stosowane na wiele sposobów. Ponczo wykonane w formie wykrojonego, szerokiego szala daje wiele możliwości. Może być stosowane jako szalik, nałożone na ramiona jako sweter czy wykorzystywane jako koc. Ponczo przez swoją formę i dużą ilość materiału, z którego jest wykonane pozwala na ogrzanie ciała wtedy gdy to konieczne, lub szybkie ściągnięcie go z ramion wtedy, gdy jest nam już wystarczająco ciepło.

Zamieszczono w: Moda