Zalety taśm ostrzegawczo lokalizacyjnych

Taśmy ostrzegawczo lokalizacyjne są też potocznie określane jako taśmy lokalizacyjne. Czynnikiem lokalizacyjnym jest specjalna metalowa wkładka, która jest wtopiona w konstrukcję. Taśmy kładzie się pod ziemią nad rurami kanalizacyjnymi lub wodociągowymi rurami. Kolor niebieski jest z reguły przeznaczony do oznaczania sieci wodociągowych. Czasami wykorzystuje się także kolor niebiesko-biały lub ciemnozielony dla kanalizacji. Taśmy ostrzegawczo lokalizacyjne pełnią funkcje: ostrzegawczą oraz lokalizacyjną.

 

Przede wszystkim oznaczają przebieg podziemnych tras kablowych, a po drugie umożliwiają precyzyjną lokalizację przebiegu tras kablowych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnego lokalizatora znajdującego się w stalowej wkładce. Taśmę lokalizacyjną należy umieścić nad górną ścianą rurociągu przynajmniej na wysokości 30 cm. Produkt ma pełnić przede wszystkim funkcję ostrzegawczą w przypadku niepożądanego odkrycia rurociągu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że informacje mogą być bezpośrednio przekazywane do ręcznego lokalizatora dzięki wkładkom metalowym. Oprócz tego informacje docierają także do SOP, czyli słupka oznaczeniowo-pomiarowego. Wewnątrz słupków jest wbudowany badawczy aparat, który cechuje się niezwykle dużą dokładnością oraz precyzją.

Zobacz: Taśma ostrzegawcza PTS Rabka

Należy pamiętać, żeby wybierać taśmy lokalizacyjne jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Najlepsze taśmy tworzone są z wysokiej jakości polietylenu, czyli tworzywa sztucznego charakteryzującego się naprawdę dużą trwałością.