Zawiasy meblowe 135 stopni – gdzie je zastosować?

Standardowe (niezdobione) zawiasy meblowe znajdują zastosowanie w różnego rodzaju powierzchniach. Wiele domowych mebli, które się otwierają, wymaga ich zastosowania dla zapewnienia optymalnego funkcjonowania, a także dostępu do całości. Jak wybrać najlepsze zawiasy?

Dostosowane do rodzaju materiału

Bez względu na to, czy musimy zdecydować się na zawiasy kątowe czy zwykłe, ważne, by akcesoria meblowe dostosować do tego, z jakiego materiału wykonano meble, w których chcemy je zastosować. Tylko w ten sposób można bowiem uzyskać najlepsze efekty, dzięki którym zapewnimy optymalne funkcjonowanie zawiasów.

Na przykład szklane powierzchnie wymagają specjalnych akcesoriów, które montuje się bez wiercenia: ta czynność niesie za sobą ogromne ryzyko uszkodzenia nawierzchni – nawet gdy jest wykonywana przez fachowca. W przypadku szafek o dużym ciężarze – konieczne jest zastosowanie takich akcesoriów meblowych, które utrzymają ten ciężar.

Do czego zawiasy meblowe 135 stopni?

Zawiasy kątowe montuje się przede wszystkim w różnego rodzaju szafkach narożnych. To w ich przypadku istnieje możliwość komfortowego otwarcia łamanych drzwi szafkowych aby uzyskać dostęp do całej powierzchni szafek. Szczególnie często szafki narożne (i, co za tym idzie – kątowe zawiasy) stosuje się w ciasnych pomieszczeniach, w których chcemy zmieścić meble w rogu. W ten sposób nie dochodzi do marnowania powierzchni, a także nie ma potrzeby montowania dziwnych rozwiązań, takich jak nachodzące na siebie, pojedyncze drzwiczki.

https://furnica.eu/collections/zawiasy-meblowe-135

Pamiętaj, by dostosować zawiasy do ciężaru drzwiczek. Klasyczne szafki kuchenne nie są duże i ciężkie, zatem nie wymagają szczególnie skomplikowanych rozwiązań. Jeśli jednak chcemy zamontować drzwi o zwiększonej masie – konieczne jest użycie zawiasów kątowych o dużo większej niż przeciętna wytrzymałości.

W razie jakichkolwiek wątpliwości w zakresie doboru zawiasów, szczególnie jeśli nie znasz się za dobrze na tej tematyce, warto skonsultować się ze sprzedawcą w sklepie. Tego typu punkty z reguły zatrudniają osoby, które znają się na akcesoriach meblowych.

Zamieszczono w: Dom